Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2817571intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
16 Dec
SATI 293.349AFISARI
152.035VIZITE
137.179V. UNICI
29 Aprilie 2009
micuta_8485 intreaba:

Daca iau acid folic este posibil sa raman insarcinata mai repede?

~~|~~popup_invalid_category~~|~~

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    30 Aprilie 2009 14:08
    ele30 a răspuns:

Nu neaparat dar ajuta mult la dezvoltarea sistemului nervos la bebe

• 6 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 29 Aprilie 2009 22:26
    Brigaela a răspuns:
    Acidul folic stimuleaza ovulatia, iar daca vrei sa ramai insarcinata, trebuie sa iei 3 luni inainte de a ramane insarcinata pentru a te asigura ca sistemul nervos al bebelusului se dezvolta normal.
  • 29 Aprilie 2009 13:39
    nicp a răspuns:
    Nu.
  • 29 Aprilie 2009 14:40
    darksight a răspuns:
    Nu dar consumul a 0.4mg zilnic te ajuta la mentinerea sarcinii si la sanatatea fatului in cazul in care esti deja insarcinata.
    Cantitatea necesara se gaseste si in vitaminele prenatale care sunt recomandate pentru a fi adinistrate incepand cu 4 luni inainte de sarcina si in primele 10 saptamani ale acesteia.
  • 23 Iunie 2010 17:44
    Raspuns anonim:
    Este posibil sa ramai insarcinata cu acid folic am 30 de ani si vreau sa ma ajute cineva
  • 1 Septembrie 2010 10:15
    Raspuns anonim:
    Am inteles ca da, si eu imi doresc un bebe dar nu am ramas insarcinata pana acum sper ca luna aceasta sa raman insarcinata
  • 29 Aprilie 2012 08:04
    cristiana2421 a răspuns:
    Micuta hai sa-ti spun, eu de jumatate de an tot incercam sa fac un bebe si era in zadar, acum o luna si jumatate am citit pe pe diverse forum-uri chestia cu acidul folic.nu stiu daca neaparat poti ramane insarcinata mai repede de la acid folic dar vezi tu k eu in momentul de fata sunt insarcinata si am aproape o lunahappy.m-am bucurat nespus de mult pentru ca mi l-am dorit si sper ca totul sa decurga bine, eu zic sa continui cu acidul folic ca rau n-are cum sa-ti faca.mult succes fetelorhappy