| Nina10b a întrebat:

Daca iau magneziu (MagneB6), am voie sa beau cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa moderat, o ceasca mica

| antimulte a răspuns:

Interzis nu este, dar nu prea se recomanda de obicei sa bei cafea cand iei suplimente alimentare.

| anonimg a răspuns:

Si daca nu iei vitamine tot nu ai voie sa bei cafea. Cafeaua nu face decat sa extraga magneziul si calciul din oase; de aceea se simte omul intarit atunci cand o consuma. Dar acest calciu si magneziu extras din oase, cum va mai fi pus el inapoi? De aceea auzim atat de des de cuvantul "carenta". Mai tarziu vei avea parte si de osteoporoza -adica oase moi.
Tu in loc sa iti aprovizionezi oasele cu magneziu vrei sa scoti acel magneziu band cafea.

| pietrean a răspuns:

Probabil iei medicamentul, ca sa-ti linistesti organismul.Dar daca bei cafea, chiar si o ceasca mica, care are cofeina,"il agiti" mai mult.Se bat cap in cap! Poate ar fi bine sa renunti la cafea si sa incerci sa bei infuzie de ceai verde vrac(are mult mai putina cofeina, dar are vitamine si minerale).

Răspuns utilizator avertizat
| ShadesBeauty a răspuns:

Nu dauneaza, si eu iau Magne si beau cafea.