| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau Tussin strict pentru probleme medicale se intampla ceva? Am auzit ca mai este folosit si ca "drog" de catre unii, deci daca iau in cantitati mai mari ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Daca nu-i dai si cu vodka tot degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tussin contine ca substanta actica dextrometorfan- analgezic morfinomimetic cu toatea astea unul slab.
La cresterea dozei si mai ales in asociere cu alcool ar putea produce deprimare respiratorie, efect euforizant, sedare, constipatie.
In mod normal este exclusiv antitusiv si nu produce deprimare respiratorie dar efectul depinde de la persoana la persoana.