| ingerasroxana a întrebat:

Daca ma intep intr-un cui ruginit si nu fac vaccinul antitetanos ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuneteDeChitara a răspuns:

Poti sa te infectezi si sa faci o rana destul de urata!
Mergi repede si fa-ti vaccinul antitetanos!

1 răspuns:
| Hevnoraak a răspuns:

Nimic grav, mori de gangrenă. Poate scapi ieftin cu un picior în minus.Dar nu cred că asta ar fi un lucru rău, cel puţin nu ar fi atăt de dureros ca şi primitul de injecţii.