| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca mama are tensiunea 14 cu 9, 14 cu 10, chiar si 15 cu 10, are ceva daca mai asteapta cateva zile pana la un control? Sau e atat de grav incat poate pati ceva pe loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e chiar grav, dar 15 cu 10 nu e chiar ok. Mai bine la control decât la 112.