| Rome0Oo a întrebat:

Daca mananc dulciuri ma ingras? vreau sa ma ingras putin am 178cm macar 80 kg sa am 70 dati-mi niste sfaturi.mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da,daca manci zahar creste insulina asta face ca grasimea sa se depuna rapid pe abdomen, eu recomand sa pui muschi nu grasime rea care creste colesterolu rau

4 răspunsuri:
| sarmalutapicanta a răspuns:

Taci ma ca ai greutatea ideala pe bune nu glumesc dar daca totusi vrei sa te ingrasi mananca multe glucide lipide si proteine macar sa te ingrasi sanatos uite si un link care te poate ajuta

http://unica.md/calculator-necesarul-zilnic-de-calorii/

| sarmalutapicanta a răspuns:

Si mai ales fa cum iti zice RAY25TM ca zice adevar

| Rome0Oo explică:

Munca care o fac nu pot pube un pic de grasime pe mine lucrez in strainatate cu rigips de peste 50 kg nu am un pic de grasime mananc de 3 ori pe zi tot aceeasi greutate

| Rome0Oo explică:

Cred ca trebuie sa ma apuc de sala si ceva proteine poate vreau sa am 80 atat