| Adryan008 a întrebat:

Daca mănânc dulciuri și ce am eu chef, dar beau de dimineața și seara un ceai verde strong antiadipos, mă îngraș?

Am 18 ani, 1, 76, 64 kg, am avut 100kg in februarie dar am ținut o cură drastică și am slabit, sport nu fac deloc, cum mă pot menține?

POT MÂNCA O CIOCOLATA ÎNTREAGA NEAGRĂ PE ZI? O IUBESC (nu mănânc deloc pâine sau făinoase, doar extrem de rar).

Vreau sfaturi happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceaiul il bei degeaba daca vei continua sa mananci ce-ti place. Intrebare fara rost.

| alina2k18 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic ceaiul ala, felicitari ca ai slabit 36 kg in 4luni!
Ai mare grija cu dulciurile [ combinatie de glucide 4kcal per gram si grasime 9kcal per gram = bomba calorica ] si in general cu mancatu mult pentru ca tu trebuie sa iti stabilizezi noua greutate cel putin 1 an de zile.
Te poti ingrasa f usor si e pacat.
Ciocolata neagra 85% vine la pachet cu f putin zahar dar cu minim 50 grame grasime la 100g de ciocolata.
Incearca sa vezi ce se intampla daca in timpul zilei ai mese usoare fara grasimioarawinking si mananca si ciocolata aia si daca intr-o saptamana-doua pui 1 kg inseamna ca trebuie sa reduci ciocolatawinking
Mentinutu e o treaba grea, extrem de grea mai ales cand ai slabit foarte mult.

| ruben77 a răspuns:

Si eu am fost intr-o postura ca tine, am incercat mute diete si exercitii si abia daca slabeam. a venit o data un prieten la mine mi-a sugerat niste pastile, fireste eu la inceput nu am fost de acord dar dupa ce am vazut ca nu slabesc le-am cumparat si in doua luni am slabit 20 de kg foarte lejer fara dieta si cu doar putin sport. Eu ti-as sugera aceste pastile https://bit.ly/2Ynrsgr pe mine m-au ajutat foarte mult, stiu ca sunt putin mai scumpe dar isi merita bani plus ca nu am avut nici un fel de risc