| vik a întrebat:

Daca nu mai iau anticonceptionale slabesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| murik a răspuns:

Anticonceptionalele nici nu ingrasa nici nu slabesc. fiecare astfel de produs are efecte secundare, altul pentru fiecare persoana in parte, in f-ctie de organismul fiecaruia. daca tu consideri ca te-ai ingrasat in urma unui astfel de tratament, il poti intrerupe ori o perioada - pentru a vedea diferenta, ori definitiv - si atfel poti alege alt produs, bine'inteles sub obs. medicala de specialitate.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. Vei slabi daca mananci mai putin, mai sanatos si faci mult exercitiu fizic.

| DenissaDeea a răspuns:

Eu stiu ca are reacti adverse, si ingrasa dar si slabeste:o spun din cunostinte de cauza.(Dar in alte cazuri afecteaza si ficatul)! Depinde si de corpul fiecaruia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S ar putea depinde de organism, si eu m am ingrasat ffff mult de cind iau anticonceptionale dar mi e teama sa le las imi e teama de o sarcina nedorita,,,,, iau logest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce anticonceptionale slabesc?

| georgy_9064 a răspuns:

Nu cred ca antibebe slabeste sau ingrasa. o dieta potrivita va avea efect.

| vik explică:

Am luat anticonceptionale diane 35.6 luni si m-am ingrasat cateva kg.in special la burtica...as vrea sa le intrerup, o sa am probleme daca le intrerup? ...am inceput sa fac sport si sa fiu atenta si la ce mananc de o saptamana.multumesc pentru raspunsuri