| Ady9999 a întrebat:

Daca nu tratesz o entorsa de glezna poate sa se refaca inapoi bine? Sau nu se reface deloc sau se poate reface gresit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LifeInPink a răspuns:

O entorsa nu este atat de grava, la mine de fiecare data a trecut cu masaj si pungi cu gheata. Cand ai entorsa, nu este nimic rupt, doar intins, deci nu are ce sa se refaca.

| LifeInPink a răspuns:

Dar daca nu ti-a spus doctorul, sau cineva de specialtate ca ai doar o entorsa, nu poti stii ca nu este altceva mai grav, o fractura ceva.Asa ca mai bine mergi la doctor daca nu stii sigur ce ai

| allynutsa a răspuns:

Se poate reface gresit. Nu te baza pe principiul "trece singura". Consulta de urgenta medicul:pe.