| mikici a întrebat:

Daca o femeie este mai slabuta si mai scunda ar putea rezista la o nastere naturala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

De ce nu? Sunt femei inalte si zdravanute care sunt prea slabe pentru a naste natural, iar alte femei micute de felul lor nasc cate 5 deodata natural.

| DianaDiaa a răspuns:

Dar cum sa nu? cezariana faci in cazul in care copilul nu este asezat cum trebuie sau doar pentru ca vrei tu. Mama are 1.55 cat mine si a nascut 2 copii. Si nu numai eawinking

| BlacK_8915 a răspuns:

Da,doarece nu conteaza femeia conteaza copilul in ce pozitie se afla daca este infasurat in cordonul ombilical atunci cezariana!

| secretlove2014 a răspuns:

Depinde si cat e de mare copilul, spre exemplu matusa mea avea 47 kg si 15 5 inaltime si a facut cezariana, depinde de fiecare om, si de pozitia copilului etc

| Patriciia a răspuns:

Normal ca da.

| PaintedGalaxy a răspuns:

Depinde si de pozitia copilului, depinde de decizia doctorului, a mamei copilului si de riscul unei nasteri naturale la mama.