| Asdfghjkltz a întrebat:

Daca practici self harm si doar te zgarii raman cicactrici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Asta este o noua tampenie la moda printre tinerii inconstienti. self harm.

Imi explici si mie cu ce anume te ajuta daca te tai pe maini? Faptul ca te temi de cicatrici imi sugereaza ca totusi nu suferi de nici o boala psihica.

V-ati saturat de piercinguri si de tatuaje si acum trebuie neaparat sa gasiti alta modalitate de a iesi in evidenta. Daca ar fi la moda sa-ti amputezi o mana ai face asta?

| elenaraluca14trol a răspuns:

Depinde de cat de adanci sunt taieturile straight face

| Kary_Karina_1995 a răspuns:

Daca te zgarii... nu e self harm -,-...