| Leampăr_Ioana_1990 a întrebat:

Daca purtați aparat dentar fix aveți voie sa jucați hanbal și să mergeți la echipa școlii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mirkutza99 a răspuns:

De ce nu? Eu port aparat dentar fix de 8 ani si nu am avut nicio problema in practicarea sportului care imi place. Asa ca nimic nu ar trebui sa te opreasca in obtinerea danturii perfecte. Te pup :*

| PeFuga a răspuns (pentru Mirkutza99):

De ce porti de 8 ani? Chiar atat de grava e problema? Sau l-ai activat foarte rar? Intreb pentru ca majoritatea tratamentelor dureaza 1-2 ani, maxim 3...

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, ai voie să joci, cu mai multă atenție!
Pa, pa.

| Mirkutza99 a răspuns:

Da adica mi l.am pus cand aveam 7 ani si nu imi cazusera inca toti dintii asa ca pana mi.au cazut toti dintii nu prea a avut ce sa faca.