| BbyCriss a întrebat:

Daca ramai insarcinata e posibil sa ai dureri in burta sau in zona ovarelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerile de burtă/ovare NU au nici o legătură cu o eventuală sarcină!

Ele pot indica o anexită ( răceală/inflamaţie a ovarelor ) sau o altă afecţiune ovariană :(
Sau pot fi simptome premenstruale :)

Vezi 15 semne de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Toate cele bune.

| XDeDeX a răspuns:

Sincer nu am auzit pana acum asfel de cazuri... dureri in zona ovarelor inseamna ori racel ori ovare inflamate ori trebuie sa fi pe stop... sarcina iti da stari de voma greata etc