| lil_2808 a întrebat:

Daca tin cura de slabire pot sa mestec guma?big grinhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Risti sa faci ulcer

| Dobitoc a răspuns:

Da. O guma nu contine multe calorii in jur de 14 kcal toata cutia cu 9 pastile.

| RфZaημtzα a răspuns:

Normal ca nu!

| zooooza a răspuns:

Da.Nu inteleg de ce nu.Guma chiar te ajuta sa slabesti.

| Georgiiiii a răspuns:

Da! nu are legatura una cu alta!

| Millyemy a răspuns:

Da poti, fundita.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

hee hee

guma ajuta la slabirehee hee

mesteci si stomacul asteapta mancareahee hee ok.nu mesteca prea multa pentru ca in timp ce mesteci, stomacul ``roade`` si se poate agrava situatia.

ai grija:*

| rebecca_9144 a răspuns:

Numai guma orbit. e fara zahar...

| rebecca_9144 a răspuns:

Da poti numai guma orbit... e fara zahar

| GeorgianaDragus a răspuns:

Da dar nu pe stomacul gol. fundabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti mesteca guma(are foarte putine calorii). Dar sa nu o mesteci pe stomacul gol(sa nu dauneze sanatatii).

| xAvrilx a răspuns:

Daca nu iti mai este foame, da. Dar, daca iti mai este cat de puntin foame, nu este bine! Poti sa faci chiar cancer la stomac. Funda?
P. S.:Guma nu e bine sa o mesteci mai mult de 10 min:d.La stiri zicea de 2, dar, poti si cu 10; nu se intampla nimicwinking.

| DjBoBgY a răspuns:

Da, logik. guma nu ingrasa big grinbig grin dar dara mesteci pe stomacu gol apar dureri de stomac big grinbig grin funda xD