| anonim_4396 a întrebat:

Daca tu esti mai negru la ten din cauza bronzului, si te duci in alta tara unde mereu este zapada si ger, te faci mai alb la ten?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da. Genetic vorbind, tenul revine la culoarea initiala.

Daca esti alb si esti din Romania, daca te bronzezi si apoi mergi in Finlanda, dupa un an ai tenul alb.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

? scuze dar este foarte amuzant, nu are nici o legatura climatul. Bronzul din cate stii nu se duce foarte usor si se duce cu timpul, faptul ca te vei duce intr o zona cu zapada nu are lagatura cu faptul ca iti va disparea bronzul

| Ioanaah a răspuns:

Clar nu
Nu cred că poți scoate pigmentul așa ușor.