| ysi a întrebat:

DAU FUNDĂ!
Am 12 ani și 1.59 m. Credeți că o să mai cresc? Mama are 1.62 și tatal meu are 1.78.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mario76 a răspuns:

Nu ti fa probleme ca asa eram si eu la varsta ta tot de 1 59. acum am 1 67 si am 13 ani. o sa te dezvolti. bafta

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 20 de ani cu siguranta ca vei mai creste! Crestere ta in inaltime nu se opreste la 12 ani!
Acum depinde si de fizionomia corpului tau. Poti semana mai mult cu tata sau cu mama.
Ca sa iti ajuti cresterea, apuca-te de baschet de pe acum!

| Just4Joker075 a răspuns:

Da, te vei dezvolta si vei creste

| Mario76 a răspuns:

Poti practica si sporturi care ajuta la crestere. Innotul este unul din ele...

| GeneralR15 a răspuns:

Si inca cat o sa mai cresti, nu iti fa probleme! big grin Chiar daca parintii sunt scunzi...tot ajungi pe la 1, 70 sau chiar mai mult

| Rockass987 a răspuns:

Dacă ești băiat, abia de acum înainte începi să te dezvolți. Dacă ești fată, o să mai crești, dar nu la fel de mult ca băieții. Oricum, contează și genetica.