| nebaji a întrebat:

( DAU FUNDA)Buna tpu.Acum o luna mi-am taiat laterala mainii stangi intru-un briceag din greseala.A fost o rana destul de urata si la inceput a sangerat foarte mult.Dupa o saptamana- doua de bandajare cu baneocin praf rana sa prins in cele din urma.Insa acum nu imi pot misca degetul mic. Rana este de la baza degetului mic si se intinde pe o suprafata de 5 -7 cm.As vrea sa stiu de ce nu imi pot misca degetul si ce as putea face sa il pot misca iar. Multimesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Trebuie sa consulti un medic, daca zici ca a fost rana adanca este posibil sa-ti fi sectionat tendonul, daca mergeai la spital si nu te tratai tu acasa poate se mai putea face ceva. De simtit il mai simti?

| MarishB a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care l-ai putea face in momentul asta ar fi sa consulti un medic.

| nebaji explică:

@CuriousStuff de simtit il simt