| darts01 a întrebat:

Dau funda ca de obicei! Am 20 de ani si imi cade parul la fiecare mana pe care o dau prin cap ma trezesc cu mana plina de fire de par. Evre-o sansa sa nu insemne ca chelesc? Va rog spuneti-mi daca pot face ceva, daca stiti din proprie experienta de vreun sampon bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deea_Andreea_1999_g6q3 a răspuns:

Ai putea sa te duci la un doctor care sa iti dea ceva pentru caderea parului respectiv sampon sau pastile.
Mult succes si sa fi sanatos!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce ai tu se numeste CALVITIE!
Un simplu sampon, fie el cat de bun
NU te va ajuta!
Apeleaza la un medic pentru prescriptii mai serioase si desigur consulta "doctor Google"!

| bubicobb a răspuns:

Buna am avut si eu vesnica problema cu caderea parului. Am incercat n sampoane si masti dar la mine a functionat uleiurile. Am folosit uleiul de ricin/cocos/masline si poti folosi si uleiul de migdale.
Am folosit si amestecuri dar si separat.
Odata sau de douo ori pe saptamana.
Dupa 4-5 aplicari au aparut si rezultatele.
si chiar si acum mai folosesc cate o masca din uleiuri.
Sper ca te-am ajutat