| Wehrmacht a întrebat:

DAU FUNDA! HELP! E PE VIATA SI PE MOARTE! Am fugit ca prostu' prin casa si am dat un sut intr-un prag si am cazut de m-am dus pana la urmatoarea usa taras.Ma doare un deget la piciorul chiar si cand ating pamantul doar cu calcaiul si nu pot merge pe piciorul drept. Daca il pun jos nu pot nici macar sa il misc cat de putin in fata.Care sunt sansele sa mi-l fi rupt(degetul.)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Sanse sunt si 100%...cum arata degetul? s-a invinetit?

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

De unde sa stim noi cat e inalt a fost pragul, cat de mare/greu esti tu si din ce pozitie ai dat ca sa iti spunem?
In primul rand trebuie sa incerci sa iti misti degetele si laba piciorului, daca nu poti, pune pe mama sa umble cu mana acolo sa verifice oasele, eventual sa traga de vreun deget daca e sarit de la locul lui.

| jadir a răspuns:

Pai astepta pana maine si vezi daca maine ati poti misca degetu, daca il poti misca nu e rupt asa ca pune comprese cu apa si/sau cu spirt sa nu se unfle.

| gigel68 a răspuns:

Nu-ti fa griji, n-ai sa mori. la ambele picioare am cate un deget rupt si netratat.

| FreakyFred a răspuns:

Peste 60%. Du-te la urgente chiar acum.

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Nu stiu care sunt dar nu sunt mari cred si : P.S Esti prost laughing Cum sa alergi prin casa?laughing

| Shenn a răspuns:

Ma da sensibil esti tu, mori de la un deget...du-te frate la doctor de unde dracu sa stim noi ce ai tu...copii inconstienti.

| Wehrmacht explică:

SeXyMe nu stau la apartament am dita mai casa e destul loc si sa ma plimb cu limuzina.

| Wehrmacht explică:

Mah,pot misca degetul fara sa folosesc mana dar il simt putin mai intarit.

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Du-te la medic, sansele ca degetul sa fie rupt sunt de 55%

| danutz24 a răspuns:

Vorbeste cu parinti sau du-te la spital, nu e nimic grav, dar sa te duci sa nu stai cu el rupt, ca dupa devine grav.

| ToXicBrUn3Tt3 a răspuns:

Pai,1 la un milion cred :-s nu stiu mai bine du-te si vezi la medic