| BuffaloSoldier a întrebat:

De 15 minute imi tremura in continuu degetul mic de la mana stanga, mi se zbate. Oare de la ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

Majoritatea fasciculatiilor sunt benigne si se datoreaza stresului, anxietatii, consumului excesiv de cafeina sau surmenarii fizice/musculare. Apar si in contextul neuropatiilor, compresiilor de nervi periferici daca vorbim de degete dar acestea asociaza simptomatologie aditionala si nu pare sa fie cazul aici.
Presupun ca s-a oprit deja...

3 răspunsuri:
| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Poti sa il pocnesti. adica sa apesi pe el, sau maseaza-l. Daca nu reusesti, du-te la doctor, e mai bine. Funda?

| titicristina21 a răspuns:

Sters,lipsa de calciu, bervi sau poate l-ai fortat cumva si de aceea si mie mi se intampla cateodata!

| TEROMASTER15 a răspuns:

Poate fi de la stres sau anxietate...