| sasuke933 a întrebat:

De 4 zile, au inceput sa imi iasa pe maine si picioare, mici bubite rosii, care ma cam mananca, si nu cam stiu ce ar putea fi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alergie nu este că nu puteai să stai atât de mult cu ea pe tine, mai repede o boală contagioasă.
Mergi mâine dimineață la medicul de familie.
Pe moment poți da cu mixtură mentolată pe care o găsești la farmacie, combate mâncărimea.
Sănătate!
Pa, pa.

| DNSK a răspuns:

Pot fi o multime de motive. O toxiinfectie alimentara de exemplu ar fi cel mai des intalnita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ori îi toxiinfecţie alimentară, ori faci varicelă, în caz că nu ai avut.
Trebuie să mergi la medic să vezi ce ai.
Te pup!

| xDr0gs a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic. Poate fi o muscatura de tantar, o toxiinfectie alimentara.Varicela nu cred, fiindca iti ieseau bubite mari.

| LucaTheodor a răspuns:

Poate fi varicela.
http://www.sfatulmedicului.ro/varicela

Sper ca te-am ajutat.

| Deniiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Eu cred ca acele bubite ar putea fi de la o toxiinfectie alimentara, sau, cel mai probabil e o varicela insa te sfatuiesc sa consulti un medic in legatura cu aceasta problema.