| Silvia93 a întrebat:

De 5 zile nu prea pot sa vorbesc ca ma doare in gat rau.
Am luat antibiotic, medicamente de raceala etc..am avut nasul infundat 2 zile dar apoi s-a dus insa acum imi vine sa vomit de fiecare data cand vorbesc..ma zgarie ceva pe gat
In plus vocea e putin schimbata...
ce poate fi? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pai așa am avut și eu cam de 2-3 săptămâni, am avut infecție în gât și îmi venea să vomit când vorbeam sau când mâncam mai ales și am luat antibiotic ospen și un strepsils cutie gri și mi-a mai trecut, acum pot să mănânc aproape normal și sunt mult mai bine, cred ca îmi va trece peste o săptămână. N-ai ce face dcat să iei antibiotic până îți trece și să îți iei niște strepsils, nu faringosept sau altele ca sunt foarte proaste.

| Silvia93 explică (pentru RobertMoon):

Fara antibiotic nu pot? Nu pot inghiti nimic.pot doar sa iau strepsils si prafuri sa beau.

| RobertMoon a răspuns (pentru Silvia93):

Pai antibioticul distruge infectia din corp, bacteriile de la raceala, daca e o raceala usoara nu se recomanda, dar in cazul tau se pare ca da, dar oricum nu trebuie sa iei antibiotic mai mult de 10 zile.

| Silvia93 explică (pentru RobertMoon):

Am puroi in gat..niste pete in gat. De 7 zile iau antibiotic dar degeaba..ma ajuta la durere dar tot sunt petele in gat si respir greu.
M`as duce maine la ORL