| mjynhgfbvdc a întrebat:

De aseara ma doare gatul cand inghit si ma doare in mijlocul pieptului cand imi vine sa ragai si nu pot ragai.
inainte sa ma doara am mers cu bicicleta si era destul de frig
poate fi vreun infarct?
am citit pe net si sunt destul de speriat,
am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca faceai infarct, nu mai apucai tu sa scrii intrerea asta pe TPU, fiind deja mort.
Din fericire, nu-i decat o inflamatie in gat, care va trece cu un ceai cald si stat in pat, sub patura, cu ochi inchisi, dormind.