| Oxana_8916 a întrebat:

De aseara ma doare o masea, ce pot sa fac sa nu ma doara asa tare? Mane am sa merg la dentist!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Am foarte des dureri de masea. Poti incerca o alifie care pe moment iti amorteste maseaua. Poti incerca sa pui o compresa rece pe obraz (are efect revigorant si te calmeaza), poti incerca sa clatesti cu apa si nu te gandii la durere, incearca sa uiti ca exista.

4 răspunsuri:
| Anonymus3000 a răspuns:

I-a un calmant pentru masea si incearca sa nu te mai gandesti la masea algeva nu stiu imi cer scuze

| Ryuk751 a răspuns:

Daca ai maseaua cariata fa praf o pastila algocalmin si pune putin din praf in carie.iai va fi mult mai bine.

| TheLastDancer15 a răspuns:

Pai. o lingurita MARE de miere laughing sau ceva mai BUN: pune pe o bucata de vata cateva [5 aprox] picaturi de propolis si pune pe maseaua care te doare. tine cam 10 minute, si nu o sa doara la fel de tare, iar peste cateva minute trece de totwinking sunt sigura de asta. :X funda happy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ameliorezi durerea iti poti cumpara de la farmacie Xilina. Iti amorteste si nu mai simti nimic. Efectul trece cam in 5 minute, iar apoi durerea se mai potoleste laughing. Trebuie doar sa tii substanta in gura pentru cateva secunde si apoi s`o scuipi.Sau incearca sa suporti durerea, nu mai lua pastile ca nu sunt bune la stomac.