| alejinxique a întrebat:

De cand port incaltaminte cu tocuri inalte am observat ca am bataturi in talpi. Nu dor inca. Cu ce pot sa le inlatur?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pielea se batatoreste dar nu o sa te doara,. Poti s-o razui cu piatra vulcanica ponce.Si mai face reclama la Tv la un aparat de curatat pielea moarta de pe talpi.Eu am gasit o data in comert o razatoare mica si cu gauri mici, asemanatoare cu cea din reclama, dar fara cutia de depozitare a resturilor.

7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Le poti inlatura facand baie fierbinte (doar) la picioare in apa cu sare timp de 10-15 minute (le inmoi bine). Dupa baie, nasezi talpa si indepartezi piele moarta care s-a format.

| katala a răspuns:

Nu mai purta tocuri asa inalte

| Vizitiul a răspuns:

Le spargi, pe urma dezinfectezi cu alcool medicinal. Pe urma astepti, dupa o perioada se cicatrizeaza.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Încearcă cremele schol,, și masajele

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu masaj, vrei?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu tenisi, moi, sau gumari.