| mfsfdfg a întrebat:

De cate ori se poate lua o fiola de algocalmin pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ia doar cand durerea devine insuportabila, deoarece fiola de algocalmin dauneaza inimii.Maxim trei pe zi.Mai bine trateaza cauza, nu efectul.

| baru a răspuns:

Sall. Preferabil deloc. Dar de doua ori pe zi este suficient. Cei de afara au scos de pe piata algocalminul, pe idea ca este cancerigen. La noi se da numai pe reteta. Pa!

| ElenaMaria1 a răspuns:

De 2 ori maxim.si nu la intervale scurte de timp happy. stiu de la medicul de familie

| babyblue23 a răspuns:

2-3 maxim.Dar la intervale de peste 6 ore.

| MaxiValau a răspuns:

Pai, asa ai pus intrebarea, asa iti voi raspune. se pot lua cate pastile vrei tu, de orice tip. asta depinde daca esti nebun/a. sau nulaughing. dar sa stii ca nu-i indicat sa ieic ate pastile vreilaughing

| enduro a răspuns:

2-3 ori maxim pe zi big grin.