| Emn777 a întrebat:

De cateva luni am dureri in zona lombara. Nu tot timpul, dar am momente cand ma blocheaza timp de cateva minute cand stau intins pe burta sau pe spate. De cateva zile am observat ca am spatele slabit sa zic asa. Adica cand ma aplec sau fac anumite miscari ce solicita spatele, simt ca si cum ar tremura si simt o durere surda aproape permanenta de mult timp. Tind sa mentionez ca am doar 16 ani. Are cineva idee ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Fa o ecografie abdominala ca sa nu ai calculi renali. Apoi daca iese ok fa un rmn de coloana lombara ca sa vezi daca e vreo cauza de acolo.

| sierra1 a răspuns:

Du-te la medic, fă un RMN