| kindred78 a întrebat:

De câteva zile am niște secreții vaginale roșiatic spre maro. Nu am avut niciodată secrețiile astea și sunt puțin cam speriată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil ciclul menstrual a ajuns spre final si urmeaza sa inceapa procesul menstrual. In zilele premergatoare celei in care urmeaza sa porneasca menstruatia, pot sa apara astfel de scurgeri putin consistente de culoare rosiatic- maronie. Destul de frecvent se produc astfel de scurgeri care in niciun caz nu trebuie sa te sperie fiindca sunt manifestari ...normale. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretiile vaginale roz/rosiatice-maronii sunt normale in perioada menstruației, fiind destul de rar întâlnite, dar de cele mai multe ori secretiile vaginale colorate nu reprezinta un motiv serios de îngrijorare.(există secreții vaginale și de alte culori: Orange-maronii, galbene, verzui, albastru-violete...) Este bine de asemenea să vizitezi ginecologul pentru a te asigura că nu e ceva mai „grav". Succes!