| anonimus00000 a întrebat:

De cateva zile am o durere la mana stanga, mai exact la incheietura si se duce spre degetul mare si aratator. Nu pot sa strang pumnul. ce as putea avea? 45 de ani, femeie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pam0pam a răspuns:

Daca ai facut miscari bruste sau v ati lovit incercati si masati zona cu un gel antiinflamator si anestezic (sindolor gel) si incercati sa nu va duprasolicitati membrul respectiv

| Adii_Adii_1996 a răspuns:

Depinde de activitata dumneavoastra chiar si de la frig pot aparea asfel de dureri. arintii mei sunt doctori si la fel mi-au zis si mie. daca stiti v-ati lovit sau daca durerea nu trece dupa ce luati un anti inflmator (merge chiar si un ibruprofen pe langa alte geluri) Ar fii bine sa vizitati un medic. sunt sigur ca el are cele mai bune raspunsuri