| Cidul a întrebat:

De cateva zile am o oboseala in organism de care nu pot scapa. E adevarat, ziua fac efort fizic iar seara sunt nevoit sa stau uneori cam mult si merg la somn destul de tarziu, uneori dupa 1 sau 2 noaptea. Mi-a fost teama de ficat sa nu-l obosesc asa ca am luat niste silimarina preventiv.
Stiu,primul sfat al vostru ar fi sa consult un medic,dar deocamdata perioada asta am un program extrem de incarcat si nu am timp de mers la medic.
Intrebarea mea ar fi daca stiti vreun remediu bun,natural de preferinta sau nu,dar nu de genul bauturilor energizante sau altceva de genul asta. Ma refer la ceaiuri sau anume alimente ce imi pot revigora organismul pentru ca,asa cum spuneam, dimineata ma trezesc foarte obosit, parca mai obosit decat seara.
Multumesc anticipat si doresc sanatate tuturor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ArianaDwen a răspuns:

Consuma alimente bogate in vitamine, hidrateaza-te corespunzator si profita de timpul tau liber. Relaxeaza-te atunci cand dispui de el. Te vei simtii mult mai bine.
Sper sa iti revii curand, tot binele din lume! happy

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Vitamine si minerale naturale si poti merge si la medic, poate fi o problema serioasa.

| kiri11 a răspuns:

Poate fi din cauza oboseli, a modului de hranire sau poate ai alte probleme. De ce nu consulti un medic?

| DrLolo a răspuns:

In primul rand bea multa apa pentru hidratarea organismului
Îți recomand ceaiul verde îndulcit cu miere. înainte de culcare nu sta la Tv sau la Telefon, Laptop etc evita contactul cu Electronicele cat mai mult posibil. sa nu uitam de mâncare încearcă sa mânci cat mai mult,, Verde" Salate etc poți lua de la farmacie naturista VitalEnergy sunt niste vitamine foarte bune naturale făcute din plante dar daca tot persista oboseala te rog du-te la medicu de familie sănătatea este mai importanta decât ori ce treaba

| tony28 a răspuns:

Consuma mai multe banane de preferat dimineata!