Întrebare recomandată | CristianPreda a întrebat:

De cateva zile,am secretii nazale din abundenta. Mucoasa este foarte vascoasa si are o culoare de un verde ciudat,si uneori si un miros,la fel,ciudat. Daca mi-ati putea spune ce este,si daca este grav, v-as fi recunoscator. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Alte simptome?
Nu este nimic grav. Poti incepe cu picaturi cu Ciprofloxacin, 3 picaturi de 3 ori pe zi.
De asemenea, nu ar strica un consult de ORL si eventual un RX de sinusuri...

| CristianPreda explică (pentru bulin):

Am auzit ca as avea o deviatie de sept, dar are asta legatura cu secretiile nazale? Si nu, nu am alte simptome in afara de cele mentionate.

3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Deviata de sept poate sa-ti dea senzatia de nas infundat sau sa te faca sa respiri mai greu, dar nu are treaba cu secretiile...

| BiuL a răspuns:

Probabil sinuzita. Du-te la farmacie, descrie simptomele si iti va da ceva. Nu e grav.