| Anablondyi a întrebat:

De cateva zile imi apare pe chiloti un fel de chestie alba :-s dar putin ...si simt cum curge intr-un fel sad ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se intampla nimic, ai ajuns la pubertate. Aceasta este secretia normala vaginala pe care o sa o ai toata viata. In urmatorii doi ani va aparea si prima menstruatie. De-acum trebuie sa fii mai atenta la igiena (te speli pe organele genitale dimineata, seara si dupa fiecare scaun, porti chilotii maxim 12 ore, ii speli la temperatura inalta si ii calci cu fierul incins, porti pijamaua doua, amxim 3 nopti).

| yoo23 a răspuns:

Ce naspa sa fi fata big grin

| Laura46 a răspuns:

La toate fetele curge intr-o cantitate mai mica sau mai mare

| Anya_1437 a răspuns:

Draga mea.Acea scurgere alba se numeste scurgere vaginala si prezinta prevenirea ciclului mentrual! Funda?

| Stefffanutz a răspuns:

Ai ajuns la pubertate

| ZâmβέŤ a răspuns:

Si mie imi parea inainte pe chilotei o chestie alba si m-am spalat ca ceai de galbenele si am luat metronidazol (5 zile). Sper ca am fost de folos!happyhappy

| Spike189 a răspuns:

Cati ani ai?

| Deyaa2 a răspuns:

Probabil e vorba de o scurgere vaginala.:)
e ceva normal.:)
poti citi mai multe aici
http://www.cono.ro/scurgeri-vaginale/

| PopStarInMyMind a răspuns:

Buna!
Este secretie! Si mie mi se intampla inainte si dupa ciclu! Daca nu ai avut inca ciclu, inseamna ca o sa-ti vina si daca ai avut, la fel!

| cristina_3043 a răspuns:

Nu te speria nu e nimic anormal, se numeste secretie vaginala si apare in perioada de dupa menstruatie, pentru a nu te simti uda se folosesc proterslipuri:D, pe site-ul asta poti gasi mai multe informatii legate de pubertate si de tot ceea ce se intampla cu corpul tau
http://www.noifetele.ro

| giugiumanu a răspuns:

Ai facut sex si iti curg spermatozoizii funda? plz:X

| funkyzzo a răspuns:

Cati ani ai?
da-mi add[funkyzzo@yahoo.com]si vorbim.