| Alina249 a întrebat:

De câteva zile ma confrunt cu o durere de cap care apare doar seara.. Se manifesta in zona tâmplelor si persista. Dacă nu iau un calmant sau nu ma pun sa dorm, nu îmi trece. Aveti idee ce ar fi? Ati trecut printr-o asemenea situație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Sa nu fie ceva legat de tensiune. Eu am avut dureri cumplite de cap, 6 luni de zile..incontinuu, zi si noapte, ma trezisem brusc dimineata cu durerea de cap.

Persistau si nu-mi cedau la ce luam eu, algocalmin. De neurolog imi era frica, de teama unui diagnostic rau, credeam ca am o tumora ceva,

Si totusi am fost la un neurolog, cu frica in mine, aveam dureri de cap nasoale, nu mai socializam, la scoala ma duceam practic degeaba..nu ma puteam concentra.

Dr neurolog mi-a pus diagnosticul de cefalalgie, mi-a dat paduden 2 cps/zi si antiinflamatoare 3 pe zi.

Durerea ceda doar cat am luat tratamentul, dupa iar ma lua. M-am informat f bine pe net, si gasisem o persoana care zicea ca a facut o cura cu ceai de musetel 10 zile. Asa am facut si eu, am baut ceai de musetel neindulcit, vreo 2 sapatamani, si duererile scadeau, pana cand mi-a cedat de tot.

Eu cand mai am dureri de cap beau ceai de musetel, la mine functioneaza! Sanatate!

1 răspuns:
| IonutStefan96 a răspuns:

Nu am trecut.Du-te si fa-ti O tomografie! Ai grija!