blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

De cateva zile simt ca nu imi ajunge tot aerul in plamani si ca am nevoie de mai mult aer. Nu am alte simptome. In casa nu e exagerat de cald ca sa fie asta cauza. Oare o fi aerul umed? Ideea e ca numai eu am acest simptom din casa. De la ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, cel mai indicat este sa consulti un doctor, el iti va spune exact ce ai si iti va recomanda si tratamentul necesar.

10 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Pot sa fie mai multe cauze sau un semn de boala probleme respiratorii sau cardiace sau lipsa unor minerale, vitamine, magneziu, calciu ar trebui sa mergi la dr.sa nu mai apara si altele mai grave

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca e doar de cateva zile, posibil sa fie bronsita. Oricum du-te la doctor
Eu am avut aceste simptome si desi nu tuseam deloc - era bronsita.

blonda_suprema
| blonda_suprema explică:

Da, multumesc mult. Asta cu doctoru o stiam si eu ca trebuie sa merg si oricum vroiam ca sa merg azi. Am intrebat doar daca stie careva sau a mai avut aceste simptome ca sa stiu la ce sa ma astept. Oricum eu nu iau absolut nici un tratament dupa ureche sau dupa internet.

blonda_suprema
| blonda_suprema explică:

Da, am fost astazi la Dr si mi-a spus ca trebuie sa-mi fac probele ventilatorii (testul de astm). O sa ma duc maine de dimineata.
Multumesc tuturor celor care nu mi-au spus doar sa ma duc la "Doctor "

Bula
| Bula a răspuns:

Daca si in alte locuri simti aceeasi sufocare, poate fi o bronsita. Dar poate fi si pe baza psihica.

assiris
| assiris a răspuns:

Cred ca e mai bine sa te consulte un medic. Simptomul asta il poate da fie o raceala, o bronsita, un atac de panica sau... poate fi si ceva mai complicat la plamâni sau chiar inima, sistem nervos.

carla
| carla a răspuns:

Bafta la control, sa auzim de bine! Sanatate multa!

| mioara a răspuns:

Du-te la un dr endocrinolog

| bunica a răspuns:

Daca nu consulti un medic nu vei afla niciodata, si este pacat sa ramana o enigma tot ce simtii... fuguta la tanti doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O stare de nervozitate, o sensibilitate la un produs de curatat sau la praf, mergi la un doctor