| Cristian190x a întrebat:

De cativa ani am acnee pe obraji, nu foarte grav dar am destul incat sa se vada si am ajuns sa nu mai suport sa ma uit in oglinda, sa vreau sa mor din cauza asta pentru ca simt ca nu va mai trece niciodata, am 17 ani. Daca stie cineva ce pot face sa se termine pentru ca am ajuns la capatul puterilor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce problema grava ai! Altii vor sa traiasca si o duc mult mai rau decat tine. Mergi la un medic dermatolog.

| alina2k18 a răspuns:

Dermatolog si ingrijire atenta. Posibil sa ai puseuri de acnee si la 30 ani.
Nu-ti dori sa mori, sunt altii si fara picioare/maini si tot nu vor sa moarawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa treacă stai liniștit mergi la un dermatolog și nu umbla la ele sa nu îți rămână cicatrici pentru asa ceva nu are rost sa te omori

| simo_2060 a răspuns:

Buna, si eu am avut acnee in adolescenta, care mi-a impactat profesia si am devenit estetician iar avut de-a lungul experientei am avut multe cazuri de acnee severa care a disparut complet. Alege un dermatolog si un cosmetician profesionist care sa te trateze si invata sa ai grija de pielea ta! happy