| buzeduulci a întrebat:

De ce am denzatia mereu in jurul gurii sau pe fata uneori de parca nu as fi spalata? Mentionez ca ma spal pe fata in fiecare dimineata si peste zi de mai multe ori. Mi-e uscata pielea? urasc caand mi se intampla asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pielea uscata este cel mai frecvent motiv. Spalatul agraveaza problema. Crema hidratanta ar fi buna, dar gaseate una cat de simpla.
Ai mai putea avea o usoara reactie alergica (pe mine ma apuca mancarimile de piele daca ating o panza de paianjen) sau chiar una neurologica (un nerv inflamat poate da tot felul de senzatii ciudate). Fiind si pe fata insa, este foarte improbabil sa fie ceva neurologic pentru ca fata nu e controlata prin coloana vertebrala iar acele inflamatii apar in procent mare acolo unde nervul iese din coloana.

| Satango a răspuns:

Bună!

MeddyMaddy are dreptate, o cremă hidratantă ţi-ar face bine, dar eu ţi-aş sugera mai degrabă nişte măşti naturale. Pentru acestea combină oricare dintre următoarele produse :
- avocado
- miere
- lămâie
- roşie
- iaurt
- banane
- ouă
- muşeţel
- mentă
- măsline

Oricum le-ai combine îi va face bine tenului tău.

Baftă!

| MeddyMaddy a răspuns:

Incearca o crema hidratanta.