| anonim_4396 a întrebat:

De ce am nevoie ca sa intru la facultate de medicina dentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

In bucuresti:
"La Facultatile de Medicina si Medicina Dentara examenul va include doua discipline (Biologie obligatoriu, respectiv Fizica sau Chimie la alegere) totalizand un numar de 100 intrebari, dintre care 60 pentru proba obligatorie si 40 pentru cea la alegere."
Tematica o gasesti aici: http://www.univermed-cdgm.ro/? pid=1629

tundenana
| tundenana a răspuns:

Depinde in ce oras esti... la mine in Oradea se cere diploma de bac (normal) iar ca examene... biologia cl 11, chimie si fizica la alegere care vrei tu, care il stapanesti mai bine ...multa bafta

Laur
| Laur a răspuns:

Pt Cluj: chimia organica + anatomia din liceu + 7 la bac.

| happy.....withoutyou a răspuns:

De dinti si bani...laughing)