| Doηηa a întrebat:

De ce are nevoie corpul uman pentru a se dezvolta normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Mâncare sănătoasă, eventual gatită, şi mult mult mult sport.

| Amrooo a răspuns:

Pentru a se dezvolta normal are nevoie de urmatoarele:
-o alimentatie bogata in fructe si legume respectandu-se mesele principale ale zilei;
-minim 8-9 ore de somn noaptea;
-sa nu fumeze, drogheze sau altele;
-sa nu stea foarte mult timp la televizor respectiv calculator;
Atata stiu eu. Sper sa-ti foloseasca

| Irina01 a răspuns:

Un regim normal(fructe, legume, lactata) si vitamine, proteine, carbohidrati care sunt cele mai importante pentru organismul nostru capricios. Dar cel mai important multa miscare ))

| Annddrree a răspuns:

1: mancare buna adica sa ai grija sa mananci legume si fructe cam in fiecare zi, lactate si sa ai grija la prajeli(daca chiar vrei sa mananci cartofi pai, pune putina apa peste ulei ).
2:nu fa abuz in nimic. daca consideri ca faci ceva mai putin sanatos cum ar fi : sa fumezi, sa bei, sa mananci dulciuri, etc. nu fa abuz. Orice rau face si un pic de bine daca nu faci abuz. sanatate