| Ramsesssss a întrebat:

De ce dupa ce fumez imi vine automat sa vomit? Nu am nici o boala de plamani, stomac, ficat, etc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Organismul respinge substantele care ii dauneaza in mod natural. Nimeni nu a invatat sa fumeze decat dupa ceva chinuri si cu multa incapatanare. Cu siguranta nimeni nu e facut sa fumeze, daca tii neaparat si esti mai sensibil cred ca ceva nu va fi tocmai bine pentru sanatate.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai alergie la tutun si sistemul tau imuntar se apara. Daca iti faci raul fumatul, de ce nu incetezi?
Este cea mai stupida reactie, sa stii ca-ti face rau, dar sa continui ceva ce nu-i sanatos pentru tine!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai intoleranta la cel putin una din cele 3000 de substante cancerigene din fumul de tigara.

| Gordinandreea99 a răspuns:

Si eu pățesc dar când fumez pe stomacul gol, dar mai bine consulta un medic

| Ramsesssss explică:

Dar ideea e ca eu fumez pe stare nervoasa, daca nu fumez macar o saptamana imi vine sa lesin automat si am o stare de ****, dupa ce fumez o scurta vreme sunt bine fupa cateva minute imi vine sa vomit

| Ramsesssss explică:

Dar ideea e ca daca nu fumez o saptamna imi vine sa lesin si nu mai pot scoate un cuvant pe gura, dar dupa ce fumez ma simt mai bine cateva minute dupa imi vine sa vomit

| Ramsesssss explică:

Am uitat sa spun ca am 13 ani

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Ramsesssss):

Si eu am uitat sa-ti spun ca fumatul este cea mai idioata treaba pe care o poate face un om. Fumez de 35 de ani.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Ramsesssss):

Vezi asta. Daca nu merge traducerea in romana da clik pe primul dreptunghi dr jos.
https://www.youtube.com/watch?v=GxgCX443W5M