| Trusca_Marian_1995 a întrebat:

De ce eu am mai mereu picioarele reci(doar mainile)? Si imi transpira foarte mult mainile (recunosc, sunt mai timid) chiar si cand tin un mouse in mana. Am facut niste analize acum 8 luni (ma durea burta) si au iesit toate bune. Cu exceptia rinichiului, la care am nisip. Ceea ce e normal pentru ca inainte beam apa de la robinet(din fantana) si avea si niste nisip.

Care ar putea fi problema?

PS: Nu mai beau apa de la robinet happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Deutsuuu a răspuns:

Este firesc sa transpiri, si mie imi transpira mainile de la emotii in general..insa prin transpiratie eliminam toxinele este normal.Nu este nimic in neregula dupa parerea mea.

| Cosmin86 a răspuns:

Fa SPORT, sala, alergat, baschet, etc., ce vrei tu, dar sa te solicite ca lumea. Si o sa vezi in cateva luni ce schimabari o sa ai + ca o sa te simti mult mai bine.

| Oana92 a răspuns:

Ai probleme cu circulatia si probabil esti o persoana care nu prea face sport. Eu am avut exact aceeasi problema, iarna aveam si cate 4 perechi de sosete si tot imi erau inghetate picioarele si am facut acupunctura si de atunci nu am mai avut probleme. In ceea ce priveste mainile eu zic ca pe langa emotii mai e si o lipsa de calciu, dar daca zici ca analizele au iesit bine... Multa sanatate!

| Krafter a răspuns:

Probabil o circulatie periferica deficitara. Incearca ceva ceai de ginkgo-biloba sau ceva capsule pentru circulatie sporita.