| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele virgine nu trebuie sa foloseasca tampoane interne in timpul menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Isabelamaria21 a răspuns:

Exista OB mini pentru virgine. Nu ti le recomand, foloseste-le limitat, daca vrei sa mergi la mare sau la piscina. Le schimbi de cate ori iesi din apa, sau la maxim 3 ore.

5 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Fetele virgine pot folosi tampoane interne deoarece acestea nu afecteaza himenul:d adica nu te dezvirgineazatongue

| ashley26pink a răspuns:

Pentru ca folosirea lor le poate dezvirgina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

>fete virgine
>tampoane interne

Ești proastă? Sau doar femeie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au voie, sunt unele mai mici special create pentru ele.
Și normal că în timpul menstruației, altcândva la ce le-ar folosi?
Cauza ar fi că li se poate rupe himenul. Nu că le dezvirginează, mor când văd asta, de dezvirginat o poate face doar o persoană alteia.

| Dadilynna a răspuns:

Pt ca se pot dezvirgina din cauza lor.