| birsan a întrebat:

De ce imi apar alunite pe corp? Sunt mici, dar apar mereu. FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Sunt normale. Cauzele sunt genetice, dar precursorul initial exte expunerea la ultra-violete. Stai linistita, ca nu e cancer. Sunt benigne.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Noi nu iti putem raspunde la aceasta intrebare. Pentru a afla raspunsul ar trebui sa mergi la medicul de familie, sa iti dea o trimitere la dermatolog.

| caus3lov3ya a răspuns:

Hei cred ca stiu despre ce vorbesti...sunt ca nist excrscente micute lipite de piele de care poti trage usor si au culoarea pielii? Daca sunt asa, se numesc moluscum contagiosum poti da search pe wikipedia ca au poze si iti poti da seama mai usor daca e ce ai tu. Daca asta e, poti scapa de ele prin chiuretaj adica pe viu nu te doare deloc. Dar eu am avut radacinile batrane si mi le.a electrocauterizat si asta a durut foarte rau laughing. Bafta