| aandreea1993 a întrebat:

De ce imi miroase gura si dupa ce ma spal pe dinti? Eu am 15 ani si tot elimin flecma in fiecare dimineata dar nu fumez. Problema este ca de la acea flecma imi miroase foarte urat gura si si nasul mie la fel de infundat. Nu inteleg ce se intampla??
Funda! Si cum imi pot albi dintii intr-un mod eficient?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai bronsita, eu aveam bronsita cronica, daca vrei sa scapi de ea evita cat de mult posibil lactatele,carnea,ouale, zaharul rafinat pentru ca produc mucus in organism si sunt acide, si mananca legume, fructe, nuci si seminte de orice fel cat de multe poti aa da si daca poti manancale crude pentru ca si mancarea gatita daca nu stiai e acida, mancarea se mananca cruda, negatita la foc daca vrei sa fi sanatoasa

| AdrianAdiBv a răspuns (pentru Salontanul):

Aa evita si grasimile am uitat sa mentionez si grasimile produc mucus. Dar cele oleaginoase ai voie da putine, un pumn, doua de seminte sau nuci e ok pe zi

| doctorandus a răspuns (pentru Salontanul):

Bronsita se trateaza cu medicamente, nu prin dieta. Iar ce spui despre mancarea acida este o aberatie, vezi http://www.quackwatch.org/01QuackeryRelatedTopics/DSH/coral2.html

| AdrianAdiBv a răspuns (pentru doctorandus):

Nu stiu daca este adevarat partea cu mancarea acida dar ouale, carnea, lactatele si grasimile produc mucus m-am testat si e adevarat cand mancam ceva enumerat mai sus sputa devenea galbena asa de cand am renuntat la acele alimente sputa e alba si nu prea mai scuip sputa, citeste si despre sistemul limfatic sa vezi de ce apar bolile

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic si nu te lua dupa sfaturile unor neaveniti. Cauzele pot fi multiple inclusiv stomacul.

| AdrianAdiBv a răspuns:

Dintii o sa se mai albeasca dupa ce scapi de flegma din tine altfel nu, poti sa te speli mereu pe dinti dar flegma ii va face din nou murdari