| anonim_4396 a întrebat:

De ce in dimineata asta dupa ca am mancat niste cartofi projiti cu doua oua prijita si cu o rosie iar dupa acea am baut doua cesti de ciocolata calda si am mai mancat si un bumn de pernute VIVA cu cacao, am simtit toata ziua o senzatie de grata plus scaun foarte moale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei123654789 a răspuns:

Nu crezi ca ai cam exagerat,cantitatea imensa de lipide(grasimi) si indulcitori(glucide) au fortat fierea si stomacul pentru a le digera,iar acuma,na, organismul incearca sa le digere, dar ii este greu.
Incearca apa cu suc de lamaie sau o bautura acidulata, pentru a inlatura gazele, o sa te simti mai bine.

4 răspunsuri:
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Pentru ca ai exagerat cu mancarea, si mai ales cu ciocolata calda. Ouale cad greu la stomac, cartofii prajiti nu sunt sanatosi+ dulce... ai facut un "balmos "in stomacul tau.

| IonelDominantDeBlonde69 a răspuns:

Vrem poza

| Atât_Lalii_1996 a răspuns:

Parerea mea e ca ai iti este rau pentru ca ai mancat cartofi prajiti cu oua, care contin foarte multe grasimi, iar apoi ai baut doua cesti de ciocolata calda. Deja e prea mult, incluzand si perinitele... cel mai sigur ti s-a facut rau de la prea mult dulce si ti-a mers burta pentru ca grasimile cu glucidele nu prea merg impreuna. Cel mai bine ar fi sa bei o limonada acra, ca sa iti treaca greata si apoi sa te intinzi un pic in patwinking.

| Luci_Lucian_1998 a răspuns:

Cine Stie Ce Vorbesti Acolo... Poate Cine-va Va Intelege In Final, Pana Atunci Nu Mai Pune Intrebari Fara senswinking