| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma doare capul daca nu beau cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

pentru ca si cafeaua, ca si alte "vicii" da dependenta. Daca vrei sa te lasi de cafea, trebuie sa faci fata durerilor de cap cateva zile, pana organismul tau se dezobisnuieste de ea. Pe de alta parte, cum stai cu tensiunea?

6 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

pentru ca ai devenit dependent/a de cofeina.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pentru ca bei prea multa si corpul s-a obisnuit asa. Din moment ce nu ii mai dai "drogul" zilnic ...corpul are diferite manifestari...printre care si cefaleea(durerea de cap).

| Mia_8661 a răspuns:

Asta trebuie sa se intample dar dureaza cateva zile... asta in cazul in care vrei sa te lasi de cafea

| cristinela a răspuns:

E posibil sa iti scada tensiunea si de aceea.

| alessandra a răspuns:

Durerile de cap pot fi cauzate de mai multi factori, printre care si stresul.Pe mine ma durea capul f tare intr-o perioada si in urma unui control stomatologic am aflat ca de vina era maseaua de minte, de a carei existenta habar nu aveam. Oricum nu strica sa iti faci niste analize pentru orice eventualitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Datoria rutinei zilnice in care tu beai cafea, iar cand nu o bei corpul tau se manifesta in acest fel, datorita faptului ca, aceasta substanta nerusinata : cafeaua, are efect ca un drog
Un sfat : nu mai beti cafea, nu mai fumati, va distrugeti organismul!