| NicklausMikaelson a întrebat:

De ce ma doare maseaua? E plombata de acum 2 ani si nervii scosi. Nu ma doare decat la atingere sau cand incerc sa mestec pe partea aia. Si ma doare si gingia de sub masea( si e si umflata umpic).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu ai "apces", ai o inflamatie a gingiei (probabil). Curata locul bine (e foarte posibil sa apara un pic de sange, de fapt este o infectie) si clateste-te cu apa de gura de doua ori pe zi (preferabil Listerine). In cel mult 2 zile ar trebui sa scapi de problema. Daca nu, trebuie sa vezi un dentist.

| soloangel01 a răspuns:

Cred ca este de la curent. E un fel de infectie sau ceva (apces din ala). Faptul ca e la maseaua plombata e doar o intamplare. Am avut si eu la dintii din fata jos si a trecut in 3-4 zile. Daca nu trece intr-o saptamana du-te la medic. Sper sa iti treacawinking

| maria14142 a răspuns:

Cred ca ai apces!