| DoriB20 a întrebat:

De ce ma doare o masea din dreapta sus mestec? Precizez ca e plombata de 2 ani si am fost sa-i spun doamnei doctor stomatolog ca ma doare,mi-a scos plombalaughing a refacut-o,mi-facut film,nu am nimic.Dar ma doare destul de tare, zilnic de atunci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi inapoi la doctor.
Sa caute sursa durerii!

| GdX a răspuns:

Probabil ai nervul afectat si va trebui scos. Du-te inapoi.

| Mussette a răspuns:

MErgi inapoi la stomatolog sau la alt stomatolog. Posibil s-a fiurat intre timp, sau e gingia sau nervul sau vreo masea de langa ce pprovoaca durerea sau sau...cel mai bine iti va spune stomatologul care e cauza.

| SARKAN a răspuns:

Deci pentru voi toti sa stiti numai o plomba definitiva nu se poate poate pune daca nu ai mai intai nervul scos sau "omorat".in ceea ce priveste durerea este posibil sa fie pe fond psihic adica esti sub stres ai o viata agitata etc.sau poate fi plomba in sine materialul sa fi fost de proasta calitate si prin urmare in interior sa fi cedat si iti face o presiune pe gingie in momentul cand mananci ceva. apoi poate fi si vb de o infectie ce nu o poti sesiza din cauza plombei.deci e cam dificil de raspuns exact la o asemenea intrebare fara sa oferii detaliile necesare

| Mymmy a răspuns:

Am avut multe probleme cu dintii si pana nu gasesti un dentist bun nu ai ce sa faci. Schimba dentistul! E mult mai bine asa