| Blackwoman27 a întrebat:

De ce ma dor sanii? Am 16 ani, nu sunt insarcinata si nici aproape de menstra nu sunt.(mai sunt vreo 2 saptamani pana sa-mi vina)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Te dor tot timpul sau doar cateodata? Mie mi se intampla sa ma doara cateodata dar nu dureaza mult si cand nu sunt in acea perioada.Probabil iti cresc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerile de sâni se pot datora şi creşterii/dezvoltării acestora :)

Dar pot reprezenta şi simptome premenstruale ( care pot apărea şi mai devreme ) :
http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sindromul-premenstrual_1047

Toate cele bune.

| Xpressurself a răspuns:

Cresc

| Larisa_Borcau_1995 a răspuns:

Si mie mi se intampla draga mea, iti cresc, este normal, nu te speria, eu am intrebat chiar si un medic :*