Întrebare recomandată | Ionut2143 a întrebat:

De ce mi se infunda nasul doar noaptea? Tot ma fac seara cu spray nazal dar nu mai vreau sa folosesc ca nici ala nu ii bun sa zicem. Nasul mi se infunda de vreo 2 saptamani incoace si nu sunt racit...Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți merge la medicul O.R.L?
Asta trebuie să faci.
Pa, pa.

| DenisIonut01 a răspuns:

Si eu sunt la fel. Eu zic sa mergi la medic te va trimite la ORL si o sa afli si cauza, poate ai polipi sau sinuzita, o fi de la vreo alergie.

| Ionut2143 explică (pentru DenisIonut01):

Dar asa dintr-o data? Daca as avea polipi nu mi s-ar infuda doar cand ma pun in pat. Ziua sau dimineata nu am nimic, doar seara...

| DenisIonut01 a răspuns:

Sincer si eu la fel insa si ziua am înfundat in mare parte din timp si am asta de mult timp. Mai bine meri la o clinica particulară

| untu a răspuns:

Sa luati de la farmacie creion nazal mentolat si un flacon cu inhalator! Sa-ti faci niste inhalatii cu ceai de musetel in lighean sau in oala si-l pui cateva picaturi de inhalator si acopera-ti capul cu un prosop si apleacati capul pe deasupra ligheanului si incepeti sa respirati si expirati adanc timp de 10-15 minute/seara mai ales inainte de culcare ca sa poti dormi mai bine si sa ai o usoara respiratie in timpul somnului! Multa sanatate si insanatosire grabnica!

| Nick_Stelica_1999 a răspuns:

Si mie la fel mi se intampla este o alergie de la ceva. si ti-as sugera sa nu mai folosesti spary nazal ca poate nu o sa mia functioneze cand esti racit.