| Davyduchiha2001 a întrebat:

De ce nu mai plătești consultația la medic dacă ai bilet de trimitere de la medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că e un serviciu decontat de stat dacă ești asigurat de sănătate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu nu!
dar plateste casa de asigurari.

| gabicoo a răspuns:

O plătește Casa de asigurări de sănătate.

| ReddY25 a răspuns:

Plătește CNAS

| carevaescu a răspuns:

Se plateste, doar nu din buzunar, ci din contribuabilele la sanatate - adica din banii publici

| Ciprian09 a răspuns:

De ce as plăti o consultatie dacă lunar, 2 case de asigurări le plătesc? ????????